W dzisiejszym świecie imprez urządzanych z przeróżnych okazji, wytworzył się rynek niezwykle wymagających Klientów. Uroczystość sama w sobie wymaga bowiem, według większości z nas, nie tylko oprawy w postaci stosownego serwisu, czy ubrania stołu. Tak naprawdę te elementy tylko uzupełniają dzisiejsze spotkania, nie jest istotne, czy są to tylko towarzyskie uroczystości, czy też poważne firmowe eventy. Osoba, na której barki spadnie przygotowanie właściwego wystroju, musi zdać sobie sprawę, że jej obowiązkiem jest zadbanie o właściwe dekoracje, związane z wybraną tematyką. A możliwości jest co nie miara.

W skomponowaniu odpowiedniej oprawy uroczystości Klienci nie są jednak pozostawiani samym sobie, bowiem istnieje na rynku wiele firm, specjalizujących się w dekoracjach tematycznych. Co ciekawe,  istnieją dwie opcje skorzystania z usług scenograficznych. Przede wszystkim można dokonać po prostu wyboru gotowych dekoracji z całej palety oferowanych przez daną firmę propozycji, które zogniskowane są wokół danego tematu. A zatem nasz event, wieczór towarzyski, czy nawet spotkanie rodzinne może obracać się w scenerii paryskich kabaretów, starożytnych egipskich budowli i artefaktów, egzotycznej przyrody, czy podmorskich wojaży. Możemy polecieć w kosmos, przespacerować się po czerwonym dywanie w dniu rozdania nagród filmowych, albo spędzić wieczór w zakładzie psychiatrycznym. Wielu z nas ma potrzebę, albo fantazję urządzenia przyjęcia w scenerii bajkowej – mieć na jeden wieczór do swojej dyspozycji statek Jacka Sparrowa, czy poszukać kota w krainie Alicji. Do wyboru – do koloru. Firma eventowa, po dokonaniu przez Klienta wyboru tematyki i uzgodnieniu wielu drobniejszych szczegółów, wyczaruje przestrzeń, w której zaproszeni Goście poczują się odrealnieni i przeżyją ekscytujący czas.

Ale to nie koniec atrakcji. Budowa scenografii tematycznej to skomplikowany i długotrwały proces. Na życzenie Klienta, firmy specjalizujące się w tej dziedzinie, oferują usługę tworzenia dekoracji tematycznych pod indywidualne życzenie. Możemy wówczas być współtwórcami pewnego rodzaju przedstawienia, jego pomysłodawcami, a nawet inspiracją. Wszystko zależy od fantazji zamawiającego i możliwości technicznych firmy go obsługującej.

Impreza z motywem przewodnim staje się wiec atrakcją samą w sobie; dobrze, żeby jej aranżacje nie przyćmiły przyczyny, dla której zorganizowano uroczystość, ale urozmaiciły obchodzone święto. Goście wówczas lepiej się bawią i długo wspominają wspólnie z gospodarzami spędzone chwile.