Każdy z nas lubi dostawać prezenty. Gdy są ładnie zapakowane i cieszą nasze oczy, radość jest jeszcze większa. Jeżeli chcemy podarować bliskiej osobie coś szczególnego, być może zastanawiamy się – jak ciekawie i atrakcyjnie zapakować prezent? Oto kilka interesujących propozycji.

Co może się przydać do pakowania?

Jeżeli kupiliśmy już prezent, który z pewnością zachwyci obdarowanego, musimy go jeszcze ładne opakować. Co nam się do tego przyda? Chociaż możliwości jest wiele, kilka przedmiotów z pewnością okaże się praktycznych – między innymi papier. Jeżeli decydujemy się na zwykły szary papier, warto zainwestować w kolorowe dodatki. Możemy też wybrać papier ozdobny dostępny w różnych wzorach i kolorach. Do pakowania przyda się też folia stretch, bibuła, kokardki, wstążki lub brokat. Innymi niezbędnymi elementami są nożyczki i taśma samoprzylepna.

Pakowanie prezentu o nieregularnych kształtach

Prezent o niestandardowych kształtach najlepiej jest włożyć do kupionego wcześniej kartonu. Dzięki temu nabierze on schludnej i estetycznej formy. Aby jednak całość nie prezentowała się zbyt monotonnie, warto okleić pudełko kolorowym papierem lub zaczepić ozdoby – takie jak wstążki czy kokardki.

Jeżeli jednak chcemy owinąć folią kilka drobnych prezentów o nietypowych kształtach, warto umieścić je najpierw na tekturowej podkładce. Następnie owinąć całość ściśle ozdobną folią i ewentualnie zabezpieczyć wstążką. W ten sposób możemy zapakować prezent na wzór dużego cukierka – co z pewnością zachwyci obdarowanego.

Pakowanie dużych prezentów

Duże i ciężkie prezent nie powinny być pakowane jedynie w folie lub papier. Chociaż wydaje się to łatwym i ekonomicznym rozwiązaniem, takie opakowanie z łatwością się przerwie. Warto więc zdecydować się na duży i solidny karton, w którym nasz podarunek swobodnie się zmieści. Aby nadać mu atrakcyjnego wyglądu, można okleić go kolorową folią oraz dodać kilka ozdobnych elementów.

Niekiedy jednak prezent jest na tyle duży, że nie zmieści się w żadne opakowanie – na przykład, jeżeli chcemy podarować bratankowi rower. W takiej sytuacji warto zrezygnować z opakowań, a całość przewiązać dużą kokardą.