Folia stretch jest przełomowym odkryciem, które znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach życia i przemysłu. To produkt niezastąpiony podczas pakowania i przewożenia różnego rodzaju towarów. Jakie jest zastosowanie foli stretch i jej rodzaje?

Folia stretch – praktyczna i funkcjonalna

Folia stretch to bardzo popularne tworzywo, cenione za swoje właściwości. Stosowana jest do zabezpieczania przesyłek kurierski i do ochrony produktów, znajdujących się na paletach. Tak zabezpieczony towar nie przemieszcza się w trakcie transportu oraz niestraszne mu niekorzystne warunki atmosferyczne – na przykład śnieg, deszcz lub silnie słońce. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów foli stretch, które różnią się grubością i przeznaczeniem.

Jakie są rodzaje folii stretch?

Folia stretch jumbo – ten rodzaj folii przystosowany jest do dalszego przetwarzania, czyli konfekcjonowania. Oznacza to przewijanie tworzywa na mniejsze rolki za pomocą specjalnych maszyn lub ręcznie. Folia dostępna jest w kilku grubościach – od 8 do 35 mikronów. Cieńsze tworzywo zazwyczaj jest transparentne, a grubsze może być utrzymane w konkretnym kolorze – na przykład niebieskim, białym lub czarnym.

Folia stretch maszynowa – przystosowana jest do używania w specjalnych automatach owijających, dzięki czemu korzystanie z tego rodzaju folii jest bardzo wydajne. W ten sposób sprawnie można zabezpieczać produkty wielogabarytowe. Najczęściej dostępne są tworzywa w przezroczystej wersji, pozwalając na kontrolowanie stanu zapakowanych produktów. Zapewniają duży poziom bezpieczeństwa i skutecznie chronią towar przed urazami, kurzem oraz warunkami atmosferycznymi.

Folia stretch do pakowania ręcznego – służy do ręcznego owijania produktów. Za jej pomocą można zabezpieczyć towary o niestandardowych kształtach oraz różnych rozmiarach. Wyróżnia się dużą kleistością, dzięki czemu jej używanie jest wyjątkowo łatwe i komfortowe. Owinięta nią paleta zachowuje stabilność zarówno w magazynie, jak i podczas transportu. Chroni towary przed wilgocią, uszkodzeniami mechanicznymi i pojawieniem się pleśni lub grzybów. Dostępna jest w kilku rozciągliwościach i różnych kolorach.