Taniec to aktywność fizyczna, która niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia. Dzięki niemu można również zrzucić zbędne kilogramy i wymodelować swoją sylwetkę, a przy tym świetnie się bawić!

Wiele osób poszukuje skutecznych sposobów na zrzucenie nadmiaru kilogramów. Do wyboru mamy szeroką gamę sportów, między innymi bieganie, pływanie, jazdę na rowerze, fitness czy siłownię, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Do tej grupy warto zaliczyć również taniec, który także może być kapitalnym pomysłem na schudnięcie, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Ile kalorii można spalić podczas tańca?

Intensywny taniec jest porównywalny do ćwiczeń fizycznych, dlatego dzięki niemu także można zrzucić sporo kilogramów. Liczna spalonych podczas tańca kalorii zależna jest przede wszystkim od rodzaju tańca oraz od czasu trwania treningu.

Szacuje się, że jedne zajęcia taneczne są w stanie spalić standardowo od 150 do 300 kalorii, ale w przypadku bardziej energicznych tańców, na przykład tańca nowoczesnego, liczba ta dochodzi nawet do 400 kalorii.

Najlepsze efekty przy regularnym tańcu

Aby taniec mógł stanowić skuteczną alternatywę dla innych form wysiłku fizycznego, warto pamiętać o tym, że ważne jest ćwiczenie regularnie.

Najlepiej uczestniczyć w zajęciach do kilka dni, ponieważ wtedy będzie można uzyskać najlepsze efekty – podobnie jak w przypadku standardowych treningów sportowych.

Taniec – nie tylko odchudza, ale również poprawia samopoczucie

Taniec jest związany z wieloma zaletami. Intensywny ruch pomaga wtedy w pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej z różnych partii ciała, zmniejsza cellulit i pomaga w ujędrnieniu skóry, ale warto wskazać, że również niesie ze sobą wiele innych korzyści.

Uczestnictwo w zajęciach tanecznych i samodzielny taniec wzmacniają mięsnie, podnoszą wytrzymałość oraz elastyczność całego ciała. Poprawia się także kondycja oraz ogólna wydolność różnych narządów, w tym także serca.

Taniec jest także korzystny dla psychiki człowieka. Dzięki niemu można zapomnieć o stresie, poprawić pewność siebie i polepszyć swoje samopoczucie, dlatego też jest on doskonałym wyborem dla osób mających stresujące życie, nieśmiałych, chcących poznać nowych znajomych.

Zapisz się na zajęcia już teraz!

Zatem jeśli także zależy ci na tym, aby zacząć odchudzać się przez taniec, sprawdź już teraz wszystkie dostępne zajęcia taneczne w szkołach w swojej okolicy i wybierz dla siebie coś interesującego

Pamiętaj, aby zapisać się na zajęcia tańca wcale nie musisz posiadać pary – do dyspozycji jest szeroka gama zajęć, które przeznaczone są dla singli, a także zajęć, które pozwalają na trening w parach.