W sprzedaży możemy znaleźć wiele różnych rodzajów osłon okiennych. Najbardziej popularne z nich to rolety oraz żaluzje.

Do domów najczęściej wybierane są osłony okienne takie jak rolety wewnętrzne. Jednak w firmach dostarczających takie produkty mamy do dyspozycji także inne rozwiązania – wśród nich dostępne są również żaluzje. Czy warto wybrać je zamiast rolet?

Żaluzje do domu – rodzaje

W sprzedaży możemy znaleźć szeroką gamę różnych żaluzji przeznaczonych do domu czy mieszkania.

Najbardziej popularne to rolety aluminiowe, które wykonane są z cienkich, lekko elastycznych lamelek aluminiowych. Alternatywnym rozwiązaniem są żaluzje drewniane, które są sztywniejsze i grubsze, ale również bardziej eleganckie.

W sprzedaży znajdziemy także żaluzje pionowe, czyli tak zwane verticale. Są najczęściej stosowane w biurach, placówkach szkolnych, obiektach użyteczności publicznej.

Jakie żaluzje wybrać do domu?

Jeśli chcemy zdecydować się na żaluzje do domu, w takim przypadku najlepszym wyborem będą żaluzje poziome, czyli wspomniane powyżej żaluzje aluminiowe lub też żaluzje drewniane.

Zarówno żaluzje aluminiowe, jak również drewniane mają swoje zalety oraz wady, dlatego warto przyjrzeć się im nieco bliżej.

Żaluzje aluminiowe mają najczęściej kolor srebrzysty, miedziany lub złocisty, ale mogą być też wykańczane na inne kolory, na przykład biały. Są dość cienkie, lekkie, a także elastyczne, dlatego przy nacisku lekko się uginają. Ich elastyczność powoduje też, że mogą się wyginać przy mocnym nacisku.

Z kolei żaluzje drewniane są wykonane z cienkich listewek drewnianych, które nie uginają się przy nacisku. Są także cięższe od żaluzji aluminiowych, więc wymagają odpowiedniego podwieszenia dla maksymalnej stabilności. Wiele osób woli je od żaluzji aluminiowych ze względu na ich bardziej ekskluzywny, szykowny wygląd. Drewnianych żaluzji nie powinniśmy stosować w łazience, ponieważ będą narażone na wypaczenie.

Zatem żaluzje mogą być atrakcyjną alternatywą dla rolet – z aktualnymi ofertami producentów tego rodzaju wyposażenia można zapoznać się już teraz on-line!