Niestabilna sytuacja na świecie, problemy ekonomiczne lub konflikty rodzinne sprawiają, że coraz to więcej osób myśli o skorzystaniu z pomocy psychoterapeutów. Większości z nich towarzyszą jednak różnego rodzaju obawy oraz pytania i wątpliwości. Co warto wiedzieć, zanim udamy się na wizytę u specjalisty?

Pierwsza wizyta u psychoterapeuty

Pierwsze spotkanie ze specjalistą za każdym razem może wyglądać nieco inaczej. Najczęściej polega na rozmowie, która toczy się zgodnie z wolą pacjenta. To on decyduje jakie tematy chce poruszyć, a jakie zachowa dla siebie. Gabinet psychoterapeutyczny to komfortowe i skromne miejsce, które sprzyja poufności i swobodnej rozmowie. Znajdują się w nim głównie dwa wygodne fotele i stolik. W tle gra delikatna muzyka, która sprzyja relaksowi oraz sprawia, że inni pacjenci w poczekalni nie będą słyszeć, o czym rozmawiamy. Lekarz może zadawać dodatkowe pytania, ale robi to subtelnie, nigdy nie zmusza nas do opowiedzenia o czymś, o czym nie chcemy mówić.

Psychoterapeuta Pruszków – jak może pomóc?

Niektórym osobom może nasuwać się pytanie, czy coś ze mną nie tak, skoro myślę o rozpoczęciu psychoterapii? Warto jednak pamiętać, że każdy z nas postrzega rzeczywistość na swój sposób – nie ma jednego, uniwersalnego lub prawidłowego postrzegania. To, co nas otacza, odbieramy przez swojego rodzaju „filtry” – mogą to być nasze przekonania, doświadczenia, relacje w dzieciństwie lub nawet geny. Terapia pod okiem specjalisty to sposób, aby zyskać większą świadomość tego, czym kierujemy się w życiu oraz wprowadzić niezbędne zmiany w sposobie myślenia. Terapia nie rozwiąże naszych problemów, ale sprawi, że będziemy w stanie samodzielnie sobie z nimi poradzić. Jest to niejako „podróż w swoje wnętrze”. Co ciekawe, z tego rodzaju usług korzysta coraz więcej osób – również politycy, sportowcy czy celebryci.

Mieszkasz w Pruszkowie i zastanawiasz się, czy znajdziesz w tym mieście wykwalifikowanych specjalistów? Jak najbardziej! Skorzystanie z pomocy, jaką oferuje psychoterapeuta Pruszków to sposób na odzyskanie kontroli nad własnym życiem. Z decyzją taką nie warto więc zwlekać.