Wybierasz się niedługo na swoje pierwsze zajęcia fitness w klubie? A może chcesz zacząć trenować w domu? W takim przypadku pamiętaj o odpowiednim stroju. Co założyć do ćwiczenia?

Chociaż do ćwiczeń fitness wcale nie potrzebujemy specjalnej odzieży sportowej, to jednak dzięki niej można wykonywać treningi jeszcze łatwiej, efektywniej, a także z większą przyjemnością.

Dzisiaj w sklepach można znaleźć pełną paletę różnych ubrań przeznaczonych dla sportowców, w tym także dla osób uprawiających konkretne dyscypliny sportowe. Co warto wybrać wtedy, gdy trenujemy fitness?

Dobra odzież do fitness – czyli jaka?

Najlepiej postawić na ubrania przeznaczone do uprawiania sportów, które wykonane są ze specjalnych tkanin i posiadają odpowiednie kroje.

Skupmy się przede wszystkim na odzieży wykonanej z tkanin oddychających, które dobrze przepuszczają powietrze oraz odprowadzają nadmiar wilgoci, dzięki czemu pozostawiają skórę suchą i świeżą. Także łatwo się piorą i błyskawicznie wysychają.

Dobre ubrania nie powinny również uciskać i krępować ruchów – dzięki temu możemy wykonać wszystkie ćwiczenia. Powinny być wykonane z rozciągliwych, dobrze dopasowujących się do ciała materiałów.

Pamiętajmy także o estetyce – dobierzmy takie ubrania, które przypadną nam do gustu. Dzięki temu ćwiczenia będą sprawiały nam jeszcze więcej przyjemności!

Garderoba na fitness:

  • koszulka z krótkim rękawkiem albo top na ramiączkach
  • legginsy albo krótkie spodenki
  • stanik sportowy
  • skarpetki sportowe
  • obuwie do fitness

Dodatkowo, do takiego zestawu możemy dodać również inne ubrania w zależności od swoich indywidualnych preferencji.

Dobre ubrania na fitness nie muszą być drogie!

Za odzież na fitness wcale nie musimy płacić bardzo dużo. Aktualnie w sklepach znajdziemy także wiele rodzajów ubrań, które doskonale nadają się do wysiłku fizycznego i są przystępne cenowo. Gdzie szukać najlepszych okazji?

Dużo markowej odzieży sportowej można znaleźć dzisiaj w internecie. Wystarczy tylko parę minut, aby od razu wybrać cały zestaw ubrań na fitness w domu albo w klubie. Dodatkowo, możemy polować na niskie ceny w sklepach stacjonarnych – podczas wyprzedaży i promocji możemy zapłacić za odzież jeszcze mniej. Warto także śledzić gazetki popularnych dyskontów – wiele z nich organizuje akcje, podczas których możemy kupić tanie i dobre ubrania sportowe.

Zatem wtedy, gdy chcesz wybrać się na fitness, pomyśl o zakupieniu dobrych ubrań sportowych – z nimi treningi będą jeszcze efektywniejsze!