Jesteś na etapie aranżowania swojego salonu? Zastanawiasz się, w jakim stylu powinien być utrzymany oraz wybór, jakich kolorów przewodnich będzie najlepszym rozwiązaniem? Jeżeli zależy Ci na nowoczesnym, ale i oryginalnym wnętrzu, które będzie sprzyjać wypoczynkowi, to z pewnością do gustu przypadną Ci modne szarości. To prawdziwy hit w nowoczesnej aranżacji mieszkań, co wyraźnie można zauważyć, przeglądając najnowsze katalogi najlepszych projektantów wnętrz. Jak możliwości daje ten kolor i jak wprowadzić go do swojego wnętrza?

Dlaczego warto postawić na modne szarości?

Niektórym osobom szary kolor może kojarzyć się dosyć negatywnie i przygnębiająco. Jednak nie ma to zastosowania, jeśli chodzi o aranżacje wnętrz. Tak naprawdę, to doskonały wybór, który potrafi ocieplić pomieszczenie oraz sprawić, że będzie prezentować się elegancko i nowocześnie. Jakie zalety ma szary kolor? Jest to odcień łagodny i wyciszający, który nie drażni wzroku, dzięki czemu sprzyja relaksowi. Ponadto nie jest zbyt intensywny, dzięki czemu stanowi wyśmienitą podstawę aranżacji mieszkania – jest bardzo łatwy w aranżacji, bez problemu dobierzesz do niego meble oraz dekoracje w dowolnym odcieniu. Szare ściany doskonale prezentują się w wielu rodzajach oświetlenia. Bez wątpienia to uniwersalny i schludny kolor, który sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych zdjęciach. Dzięki temu, że jest to kolor powiązany z ziemią, pozytywnie wpływa na samopoczucie mieszkańców.

Szary kolor we wnętrzach

Szary kolor to doskonały wybór do nowoczesnych mieszkań. Jak zaaranżować przestrzeń z jego pomocą? Dobrym wyborem jest pomalowanie na ten odcień jeden lub kilku ścian. Doskonale komponuje się on z bielą, czarnym czy brązowym. Jeżeli pomieszczenie jest niewielkie, należy jednak uważać, aby nie przesadzić z ciemnym odcieniem, ponieważ może on przytłoczyć wnętrze i niepotrzebnie je zmniejszyć. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem będzie wybór dosyć jasnej barwy szarości. Aby nieco ożywić salon czy sypialnie warto do szarego odcienia dodać inną barwę, nieco bardziej intensywną – na przykład żółć.