Mało kto wyobraża sobie mieszkanie bez bogato wyposażonej łazienki. Nie jest ona już miejscem higieny, ale coraz częściej staje się salonem kąpieli – niczym luksusowe SPA. Jak w kilku krokach zadbać o relaksujący klimat w łazience oraz zamienić ją w prestiżową wizytówkę całego domu?

Wanna wolnostojąca – synonim luksusu

Największą zaletą wanny wolnostojącej są jej walory estetyczne. Modele te cieszą się coraz to większą popularnością, gdyż pasują do pomieszczeń urządzonych w tradycyjnym oraz nowoczesnym stylu. Szeroki wybór kształtów, rozmiarów oraz kolorów sprawia, że z powodzeniem znajdziemy model, które wpasuje się w stylistykę łazienki.

Aby nadać łazience ekskluzywnego wyglądu – niczym w salonie SPA, warto zadbać o ułożenie wanny wolnostojącej w centralnym miejscu. Zaletą takiego rozwiązania jest również wygoda – do wanny możemy wejść z każdej strony, a w razie potrzeby ją przesunąć. Opcjonalnie można wyposażyć ją w podgłówek oraz mini schodki.

Gadżety, które zamienią łazienkę w salon SPA

Nie ma nic przyjemniejszego niż wsłuchiwanie się w ulubioną muzykę podczas relaksującej kąpieli w ciepłej wodzie. Wyposażenie łazienki w głośnik, a nawet cały system nagłośnienia znacząco podniesie komfort domowników. Warto jednak stawiać na specjalne gadżety, które są odporne na wodę oraz wilgoć.

Miłośnikom długich kąpieli z pewnością do gustu przypadnie specjalna półka na wannę – może być wykonana z drewna, co jeszcze bardziej przyczyni się do atmosfery salonów SPA. Na ergonomicznie zaprojektowanej półce z powodzeniem umieścimy ulubioną książkę, kieliszek wina czy laptop do oglądania filmów.

Nastrojowe dodatki

Łazienka stanie się miejscem błogiego odpoczynku, jeżeli zadbamy o odpowiednie dodatki – to właśnie one w głównej mierze odpowiadają za nastrojową atmosferę. Obowiązkowym elementem każdego salonu SPA są świeczki. Sprawdzą się szczególe te zapachowe z pokrywką – na przykład w formie nietuzinkowego słoja. Każdy uwielbia miękkie materiały, które są niezwykle przyjemne w dotyku. Puszysty i ciepły dywanik ułożony tuż przed wejściem do wanny znacząco wpłynie na naszą wygodę. Dzięki niemu po wyjściu z kąpieli unikniemy dotyku bosą stopą zimnej płytki.